Yemekhane Yüz Tanıma Sistemi

Yemekhaneye girişlerini kontrol altında tutabilmek amacı ile yemekhane otomasyonu sistemlerinde sık sık kullanılan yöntemlerden birisi de yüz tanıma sistemi olmaktadır.

Bu sistem aracılığı ile personeliniz daha önceden yüz tanıma sistemine tanıtılacaktır. Daha sonra ise yemekhane girişlerinde yüz tanıma cihazına kendisini göstermek sureti ile yemekhaneye kolayca girişi sağlanır. Yemekhane sistemlerinde biyometrik çözüm olarak kullanılması tercih edilen yüz tanıma sisteminin temassız olması nedeni ile çok daha uygun bir yaklaşımdır. Bu sistem sayesinde aynı zamanda hijyen problemi de ortadan kalkmıştır. Ancak kontör uygulamaları bu sistemde gerçekleştirilemez. Eğer kart+yüz tanıma sistemi uygulanır ise maliyet olarak çok daha pahalı olmasına rağmen, bu uygulanacak sistem çok daha güvenli ve etkin bir çözüm gerçekleştirilebilmektedir.

İlk etapta maliyet yüksek görünse bile, ileride yapacak olduğunuz tasarruf sayesinde verdiğiniz kararın ne kadar doğru olduğunu sizde göreceksiniz.Bir cevap yazın